Anasayfa / Büyüler-sihirler / Hadislerde Büyü ve sihir
Hadislerde Büyü ve sihir
Hadislerde Büyü ve sihir

Hadislerde Büyü ve sihir

Hadislerde Büyü ve sihir:

¨ Olgunnlaşmış bir meyveyi herkim zehirlerse.Evli Çiftlere herkim Büyü ile  ayırır Düğümlerse O kişiler Cennet yüzü göremezler . ( Buharı 3455-2)

¨ Büyü oklarıyla uğraşan sanatmış gibi elleriyle kötülüğe yol açanları elleri çaresiz güvercinler gibi kurur ve kararır¨ ( Tırmızı 98-9)

 

İslam’da büyü bakara 102 büyüğü yapanların taha 69 yunus 77 bakara Suresi nde 102 Harut ve Maruttan bahsederler Harut ve Marutum bana bile indirilmesi ve insanlara öğretmenleri konusunda ayetler hadisler mevcuttur nasip efeler süresinin peygamber efendimize Bir Yahudi bayan tarafından yapılan büyüden dolayı gibi yüzünden dolayı da maruz kaldığı söyleniyor bir Yahudi bayan tarafından yapılan bÜ yüzünden rahatsızlandığı bu 100’den nas ve felak sureleri en son nazil olmuştur.  Mustafa taş köprü zâde’ye Miftah es Seade ve Misbah es Siyade  adlı  kitaplarında  büyü  ile ilgili oldukça detaylı bilgiler vermiştir.  İslam’da büyük sürpriz yürütül izinmin günün diğer isimleri tılsım rukiyecim fir ifna sikeyim ya necum dürümcülük gibi kavramlarla hayat bulmuştur eski tılsımlar oldukça güçlü olduğum günümüze kadar gelir iken bazı şekiller ve bazı harflerin ye bilerek ya bilinçsizce eksilmesin nedeniyle günümüze çok güçlü tılsımlar maalesef oluşamamıştır. Hristiyanlıkta büyü hıristiyanlıkta büyüğü Musevilik ve Ortodoks Katolik kiliseleri tamamen yasaklamıştır. Tarihte 1484 yıllarında kilisenin fetvası çok ağar 13. ne sen yunussun miyiz diyesi devran tez atlı bu fetva 1486’da Mayıs karım kitabında yayınlandı 10 binlerce kadın canlı canlı yakıldı kadını zaten o dönemlerde 1004 yüzlü yıllarda aşağı varlık olarak görmekte olan toplum buna çok fazla karşı çıkmadı cadı avını o kadar hızlandı ki neredeyse 50 yılda 1 milyonun üzerinde kadın çoğunluğu kadın erkek yıkılarak boğularak kafaları kesilerek öldürüldüler

incele

Medyum ve Medyumluğun karaneleri

Medyum ve Medyumluğun karaneleri Eğitim Yolları

Aşağıda Medyum adıyla anılan sıfat Hamayıl hocası ,Cinci Hüddam hoca veya Ladün hocası yerine kullanılmaktadır.Medyum …

Bir cevap yazın