Anasayfa / Cinlerhüddam / Göle Medyumları

Göle Medyumları

   GÖLE MEDYUMLARI

Göle:  Göle medyumcuları kendi evlerinde fal bakmayı sevmezler çünkü medyumların inancına göre haneyi insanlara göstermek onlara uğursuzluk getireceğine inanırlar bu yüzden genellikle dışarıda bakıldığı için özel yaşam alanlarına kimseyi sokmayıp yalnız kalmayı tercih ederler. Geçimlerini medyumluktan ve tarımdan kazanırlar. Göle medyumcuları giyim tarzlarıyla da dikkat çekerler siyah veya beyaz kıyafetten yana kullanırlar bunun inancı ise onlara uğur getirip işlerini daha iyi yapabildiklerini düşünürler. Göle’nin bir diğer özelliği ise çocuğu olmayan olamayan, şifa bekleyen insanların üzerine daha çok yardımcı olmak için orada bulunurlar. Göle medyumları şifa daha çok şifa olarak bilindiğinden her il den şifa üzerine deneyim yapmış ve orada bulunmak isteyenlerle doludur.

Göle, 1551’de Erzurum’a, 1579’da Kars eyaletine bağlanmıştır. 1830’da merkezi Dedeşen köyü olarak Çıldır Sancağı’na, 1866’da bucak merkezi statüsüyle Ardahan kazasına bağlanmıştır. 1878’de Rus işgalinden sonra ise, kaza merkezi Merdinik köyü olmuştur.İlçe; Kazım Karabekir Paşa kuvvetleri ve milislerce 30 Eylül 1920’de Rus işgalinden kurtarılmış ve kırk yıl süren esaret altından çıkmıştır. Bu tarihten 1992 yılına kadar Kars iline bağlı bir ilçe olan Göle, 1992 yılında Ardahan iline bağlanmıştır. Göle ilçe merkezinde belediye teşkilatı 1926’da kurulmuştur. Son olarak, 27 Mayıs 1992 tarihinde 3806 sayılı kanun ile Ardahan iline bağlanmıştır.

Göle’deki medyumlar kendilerini fal baktıktan sonra toprakla bütünleşip arındırırlar ki bir başkasına ağırlığı geçmesin o insana kötü enerjisini yüklemek istemez. Medyumların evleri genellikle topraklı bahçeli evlere sahiptirler kendilerine ait özel yaşam isterler bu yüzden medyumcuların çoğu kendi özel hayatını yalnız ve topraklı bir evde geçirirler.  Medyumcular akşam asla fal bakmazlar akşamları kendilerine ayırır ve ruhlarını dinlendirirler. Medyumcular gece çöktüğü andan itibaren onlar için hayat durur kendi duru yaşamları başlar.

Göle Medyum , Göle Medyumları , En Deneyimli Medyumlar , En Etkili Büyüler Medyumlar .

incele

Medyum ve Medyumluğun karaneleri

Medyum ve Medyumluğun karaneleri Eğitim Yolları

Aşağıda Medyum adıyla anılan sıfat Hamayıl hocası ,Cinci Hüddam hoca veya Ladün hocası yerine kullanılmaktadır.Medyum …

Bir cevap yazın