Anasayfa / Genel / Karakamış Medyumları

Karakamış Medyumları

KARKAMIŞ MEDYUMLARI

KARKAMIŞ : Karkamış’ta bulunan medyum sayısı ilgi görmesine rağmen oldukça azdır. Ve bu medyumlar Karkamış ilçesinde bilinen medyumlardır. Bu medyumlar evlerini genellikle çarşı göbeğinde tutarlar. Bulunması ve ulaşımı kolay olabilsin diye. Karkamış’ta bulunan medyumlar geçimlerini hayvancılık ve pazarcılıkla sağlarlar.

Karkamış, Gaziantep’in sanayi yönünden en az gelişmiş ilçesi ise de, SuriyeTürkiye sınır kapılarını ilçe bünyesinde barındırdığı için konumu itibarıyla önemli bir yere sahiptir. İlçe toprakları tarıma elverişlidir. Karkamış ilçesi su yönünden çok şanslıdır, çünkü ilçe hem Fırat nehrine yakın hem de ilçenin içinden su kanalları geçmektedir.Halkın çoğunluğu Türkmendir ve Araplarda yaşamaktadır. Bronz Çağ döneminde Uruk olarak adlandırılmıştır. Sümerlerin ünlü destanı Gılgamış’ın burada yazıldığı ve destan kralının Fırat nehri yakınlarındaki antik kentte yaşadığı sanılmaktadır. Karkamış ilçesi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Yüzölçümü 341.000 m2, rakımı ise 365 metredir. Gaziantep il merkezine 75 km’lik bir yol ile bağlıdır. Karkamış ilçesinin doğusunda Fırat nehri, batısında Oğuzeli ilçesi, kuzeyinde Nizip ilçesi, Güneyinde Suriye devleti yer almaktadır

Karkamış’ta genel olarak kahve falı bakılmaktadır. Karkamış’ta bulunan medyumlar fallara gündüz vakitlerini bakmayı tercih ederler. Karkamış’taki inanca göre bakılan falda geleceğe dair söylenen konu gerçekleştiğinde , fal baktıran kişi medyumun evine giderken ona bir armağan götürmektedir. Aksi taktirde uğursuzluk getirileceğine inanırlar.

Karkamış’ta bulunan medyumlar dışarı çıkarken siyah giyinmeyi tercih ederler. Her ne kadar halk tarafından tanınıp, bilinseler de pek fazla kimse ile diyalog içerisine girmezler. Bu medyumlar her hafta belirli gün ve saatlerde Karkamış sınırının oraya giderek kendilerine has ritüellerini gerçekleştirirler.

Karkamış Medyum , Karkamış , En Deneyimli Medyumlar , En Etkili Büyüler

incele

Afyon Şuhut en iyi Medyum Hocası

Afyon Şuhut en iyi Medyum Hocası

Afyon Şuhut’un  en iyi medyumu ve yapmış olduğu işlemlerde %100 olumlu sonuç alan tek medyum. Medyum Ömer ile …

Bir Cevap Yazın