Anasayfa / Büyüler-sihirler / Siverek Medyumları

Siverek Medyumları

SİVEREK MEDYUMLARI

Siverek tarihsel bakımından çok zengindir. Buradaki medyumlar daha çok kendilerini Alim, hoca olarak adlandırırlar. Medyumların gecesi gündüzü yoktur her koşulda bakabilirler daha çok eski evlerde tarihsel yerlerde bulunurlar Türkiye’nin her yerinden gelip medyumluk yapan birçok insan görebiliriz. Herkesin ilgisini çekeceği turistik yerleri tarihe dayanan birçok eski evleri göz kamaştırmaktadır. Büyünün falların çok yaygın olduğu bir ilimizdir. Medyumcuların ilgi odağı olduğu kısaca Siverek olarak bildiğimiz şehir tarihsel yönden oldukça zengin ve yaygındır

Siverek Kur’an, İncil ve Tonah geçen İbrahim peygamberin, doğum yeri olarak bilinir ve anısına Camii de bulunur. Bir de Peygamber Eyüb ‘ün doğum yeri olarak kabul edilir. Siverek etrafı civarında Cilalı taş devrinden itibaren yerleşilmektedir. MÖ 11000 yılları kullanılan Dünya’nın bilinen en eski mabetinin bulunduğu yerlerindendir. Siverek kent merkezinin altında bugünkü adı Balıklı göl kuzeyinde yapılan bir keşif sonucu, Urfa kent merkezi tarihinin MÖ. 9500’e Çanak-Çömleksiz Neolatik döneme kadar uzandığı görülmüştür .

Siverek kahve falının çok yaygın olduğu yerlerden biridir çünkü oradaki insanlarımız medyumlardan daha çok kahve ve su falına inandıklarını belirtirler bunun nedeni ise toplumun kahve falına inancının yüksek olmasıdır.

Osmanlı İmparatorluğu‘nun son döneminde (1867 sonrası) Diyarbekir Vilayeti‘ne bağlı bir kazaydı. Siverek’in bugün bağlı bulunduğu Şanlıurfa ise Halep Vilayeti‘ne bağlı bir sancaktı. Urfa, Osmanlı’nın son döneminde Halep’ten ayrılarak vilayet statüsüne yükseltildi. Siverek ise Diyarbekir Vilayeti’ne bağlı bir sancak oldu. Cumhuriyet döneminde vilayetlerin sınırlarının belirlenmesi çerçevesinde Urfa’ya bağlanıncaya kadar Siverek Diyarbakır’a bağlı kaldı. Dolayısıyla hem idari olarak hem de sosyo-kültürel olarak Siverek’in ilişkileri, Diyarbakır ile Urfa’dan daha yoğun oldu. Cumhuriyet’e yakın zamanda sancak olmaları nedeniyle Sivereklilerin “il olma” beklenti ve istekleri, başta nüfus olmak üzere birçok veriyle birlikte, bu tarihsel olguya dayanmaktadır.

Medyum Antalya , Medyum Şanlıurfa , En Deneyimli Medyumlar , Medyum Ömer Hoca , En Etkili Büyüler Medyumlar

incele

Medyum ve Medyumluğun karaneleri

Medyum ve Medyumluğun karaneleri Eğitim Yolları

Aşağıda Medyum adıyla anılan sıfat Hamayıl hocası ,Cinci Hüddam hoca veya Ladün hocası yerine kullanılmaktadır.Medyum …

Bir cevap yazın