Ceviz Büyüsü Nedir Nasıl Yapılır ?

Ceviz Büyüsü Nedir Nasıl Yapılır ?

En etkili aşık etme büyülerinden biri olan ceviz büyüsü uzmanlık gerektiren büyülerden biri olup temeli Memluk dönemine kadar uzanır. Yüzlerce yıldır özellikle zengin kişiler tarafından yaptırılan son derece tesirli bir büyüdür. Sadece birkaç günde etkisini gösterir ve bozdurulması oldukça güçtür.Ceviz büyüsü maalesef her zaman bekarlar arasında aşk ilişkisi temin etmek için başvurulan bir büyü olmamıştır. Bu büyünün amacı mirasa konmak, tahta geçmek veya evlilikler yoluyla menfaat elde etmek olduğu için kimi zaman evlilere yönelik de yapılmıştır. Böylece büyü, bir aşk büyüsü olmasına rağmen çoğu zaman “kara büyü” tarzında uygulanmıştır.

Ancak Medyum Ömer Hoca’mız her zaman için büyülerde niyetin hayırlı olması gerektiğini savunmuş ve aksi taktirde olası bir durumda ters tepme ihtimalini belirtmiştir.

 

CEVİZ BÜYÜSÜNÜ DİĞER BÜYÜLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİK

Aşık etme büyüleri genellikle aşık ettirilecek kişilere yönelik yapılarak onların duygularını yönlendirir. Kişiler birbirlerine daha hoş görünmeye başlar ve arada bir aşk ilişkisi oluşur.

Ceviz büyüsünde de temel mantık kişilerin birbirine sevdirilmesidir. Ancak burada sadece kadın ve erkeğin birbirine aşık ettirilmesi hedeflenmemekte ailedeki ve arkadaş çevresindeki kişilere de büyü tesir etmektedir.

Bazen aile bireyleri dahi kişinin tercih ettiği aşk ne kadar aykırı olursa olsun kişiyi desteklemekte ve onun bu yanlış ilişkisine destek olmaktadır.

Ceviz Büyüsü
Ceviz Büyüsü Nasıl Yapılır ?

Yani ceviz büyüsü aşık edilen çiftin yanı sıra çevredeki kişileri de etkilediği için tesiri son derece fazla olmaktadır.

CEVİZ BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR ?

Büyünün ana malzemesi bir adet cevizdir. Büyü için seçilecek cevizin herhangi bir özelliği yoktur. Önemli olan seçilen ceviz tanesinin hangi aşamalardan geçirilerek büyü malzemesi haline getirildiğidir.

Ceviz büyüsü için seçilen ceviz tanesi şu aşamalardan geçirilerek büyü icra edilmektedir:

Ceviz büyüsünün “muhasara” aşaması

Muhasara kelimesi “etrafını kuşatmak” , “çepeçevre sarmak” anlamlarına gelmektedir. Bu aşamada seçilen ceviz tanesinin etrafına birbirine aşık ettirilecek kişilerin ailesinden kişiler ile arkadaşlarının isimleri yazılır. Daha çok bu ilişkiye engel olma ihtimali olan kişilerin ismi yazılır ki birliktelik sırasında karşı çıkışları olmasın.

Ceviz kabuğunun etrafına erkeklerin isimlerinin ilk harfi siyah mürekkeple yazılırken kadınları temsil eden harfler ise kırmızı mürekkeple yazılmaktadır.

Ceviz büyüsünde ceviz içinin çıkarılarak öğütülmesi

Ceviz kabuğu iki yarım küreden oluşur. Bu yarım küreleri birleştiren çizgiden dikkatli biçimde ceviz tanesi ikiye bölünür. Elde edilen iki kürenin içindeki ceviz içleri çıkarılarak iyice öğütülür.

Öğütülen ceviz içleri tılsımlı sözcükler okunarak ırmak, göl, deniz gibi büyük bir su kaynağına dökülür. Bu aşama aslında ceviz kabuğunun gömüleceği aşamaya hazırlık mahiyeti taşımaktadır.

Ceviz büyüsünde ceviz kabuğunun iç tarafına sevgililerin isimlerinin yazılması

Boş kalan iki ceviz kabuğunun her birisinin içine aşık ettirilecek kadının ve erkeğin isimleri annelerinin ismi ile birlikte yazılır. Mesela Ayşe oğlu Mustafa ve Cemile kızı Suna gibi. (Büyü uygulamalarında insanlar sadece annelerinin adı ile anılırlar, baba ismi ile kimlik ifade edilmez.)

Boş ceviz kabuklarının birleştirilip gömülmesi

Yazılar yazıldıktan sonra her iki boş ceviz kabuğu bir araya getirilir ve etrafına beyaz bir bez sarılarak iyice sarmalanır.

Sarmalama işlemi bittikten sonra alınan ceviz yerleşim yerlerinden mümkün olduğu kadar uzak bir yere götürülerek gömülür. Cevizin gömüldüğü yerin dere, ırmak, göl, deniz gibi büyük su kaynaklarını cepheden görmeyecek bir yer olmasına özen gösterilir.

CEVİZ BÜYÜSÜNÜN TUTMASI MEDYUM ÖMER HOCA

Gömülme işlemi tamamlandıktan sonra ceviz büyüsü artık tutmaya başlamıştır. Kimi kaynaklarda 6, kimi kaynaklarda ise 11 gün sonra kendisine büyü yaptırılan kişilerin birbirlerini deli gibi sevmeye başladıklarına tanık olunur.

Ceviz büyüsü evli kişilere yapıldığı zaman tüm aile bireyleri de büyüden etkilendikleri için aile içinden ciddi bir tepki olmaz. Bu durum dışarıdan bu olayı gözlemleyen kişilere garip gelmekte ve çoğu zaman insanlar bu işin içinde bir iş olduğunu ifade etmektedir.

Ceviz büyüsü her ne kadar çok sancılı ayrılıklara yol açmıyor gibi görünse de aslında çok tehlikeli bir yüzü vardır ve ailelerin dağılmasına yol açması bakımından şer uygulamalardan biri kabul edilmelidir.

CEVİZ BÜYÜSÜ NASIL BOZULUR ?

Ceviz büyüsünün iki farklı bozdurulma yolu vardır.

Birinci bozdurulma yolu yine bir adet cevizle yapılmaktadır. Bu uygulamada ceviz kabuğunun hem içine hem de dışına isimler yazılmaktadır. Ancak büyü bozma uygulaması olarak icra edilen bu faaliyetlerde yazılan isimler vefk tarzında özel bir alfabe ile yazılırlar. Bu metodun en büyük dezavantajı bu alfabeyi bilen medyum sayısının çok az olması ve bilenlerin de bu iş için çok büyük paralar istemesidir.

İkinci ve daha güvenilir büyü bozma uygulaması ise bazı Kuran surelerinin okunması suretiyle büyü bozma uygulamalarıdır. Burada herhangi bir aracıya gerek yoktur.  Kişinin kendisi veya bir yakını bu duayı okuyarak büyünün tüm olumsuz tesirlerini ortadan kaldırabilmektedir.

Okunması halinde en etkili kara büyüleri dahi tesirsiz bırakan sureler ise Felak, Nas ve Rahman sureleridir. Bu surelerden bir ya da bir kaçının okunması ile inşallah büyü tamamen etkisiz hale getirilebilecektir.

Check Also

canlıfal,facebook,canlıfal

Bedava ve ÖZEL Bakım!

FACEBOOK : https://www.facebook.com/omerhoca11/. MSN ile yüz yüze canlı ÖMER hocayla görüş ÖZEL BAKIM: https://www.facebook.com/omerhoca11/Sevdiğiniz kişiya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir