Cinler ve Define İlişkisi

Cinler ve define ilişkisi


Cinler ve define ilişkisi Kur-an ayetlerinde de bulunmaktadır. Özellikle Süleyman peygamberin cinler ve mücevherleri  ile ilgili ayetlere sıkça rastlanmaktadır.

“ Süleyman’ın emrine de rüzgârı verdik. Sabah gidişi bir aylık, akşam dönüşü bir aylık yol idi. Erimiş bakırı da ona sel gibi akıttık.
Hem Rabbi’nin izniyle elinin altında cinlerden de çalışan vardı. Onlardan da kim emrimizden dışarı çıkarsa ona ateş azabından tattırırdık. ”

“ Bunun üzerine biz rüzgarı onun emrine verdik. Onun emriyle istediği yere yumuşacık akardı.
Dalgıç ve yapı ustası şeytanları da.

“ Bereketli kıldığımız yere doğru, Süleyman’ın emriyle yürüyen şiddetli rüzgarı, onun buyruğuna verdik. Biz her şeyi biliyorduk.

Cinlerle Define Aramak
Cinlerle Define Aramak

Onun için dalgıçlık yapan ve bundan başka işler de gören şeytanlardan da onun buyruğu altına verdik. Onların hepsini biz gözetiyorduk.
Şeytanların, kafir cinlerin, Süleyman’ın emri altında çalışmaları, denize dalarak Süleyman için denize dalarak oralardan çeşitli inci ve mercanları, çeşitli mücevherleri çıkarmaları ve onun için binalar, sanat eserleri vb. şeyler yapmalarıdır.

Özellikle define işleriyle ilgilenenler arasında ; Cinlerin defineyi sahiplendikleri , Cinler ve define oraya saklayanlarca muhafaza etmesi için bir nevi büyü veya  tılsım ile bekçiliğe görevlendirildikleri oldukça yaygın olan meşhur inançlardan biridir.
Hatta maden aramada kullanılan dedektör , gömüyü tespit ettiği yerin kazılması sonrasında orada olmayıp, farklı yerden sinyal verdiği gibi yer değiştirdiği iddialarında bulunanlar da olmuştur.
Definenin yanına yaklaşınca, definecilerin başına çeşitli kazaların meydana geldiği vb. rivayetler de anlatılmaktadır.

Tüm bunlar hakkında ne Kuran da ne sünnette bir bilgi yoktur.

Bu sebeple net  olarak bir yanıt vermek mümkün değildir.

Kuran-ı Kerimde, kafir cinlerin Süleyman Peygamberin emrine verilerek denizin dibinden çeşitli mücevherler çıkarma işiyle görevlendirildikleri ayetlerle bilinmektedir.
Cinler, bu görevde Allah’ın izniyle çalışmakta idiler. Süleyman (a.s.)’ın peygamber olması sebebi ile, Allah (c.c.)nin kendisine hüküm  vermesi için böyle bir ikramda bulunması doğaldır.

Cinlerin, denizin dibinden çeşitli mücevherat tespit edip su üstüne çıkarabilme kabiliyetlerinin olduğu anlaşılmaktadır. Cinler ve define arasında bir bağ olduğu anlaşılır.

Gelelim  günümüz defineleri ve cin ilişkisine ;  Kazı yerinde karşılaştığınız bazı garip olayların aslı cinlerin sizi orada istemediğinden kaynaklanmaktadır, Bunların en belirginleri kazı yapan ekip içerisinde korkan varsa cinlerin en çok görüntü vereceği kişi budur,  Örneğin; insan, yılandan korkuyorsa yılan, akrepten korkuyorsa akrep. İki kişinin de korkuları farklı ise; aynı cisim, korktukları şekle bürünür. Cinlerin en çok kılığına girdiği hayvanlar arasında yılan, akrep ve kurbağa 1. sırada gelir, bunun dışında çıplak kadın, domuz, uğultu, yer sallanması gibi çeşitli versiyonları vardır. Karşılaştığınız bu tür olaylarda çok dikkatli olmanız gerekmektedir, Cinlerin en çok musallat olduğu an bu anlardır.  Unutmayalım ki  bir insana cin musallat olduysa öncelikle o cinden kurtulmak gerekmektedir. Bu da uzman hocaların ya da medyumların yardımıyla yapılabilecek bir şeydir.

Cinlerin En Çok Rastlandığı Gömüler ve Define İşaretleri

 

1- Defineyi gömenler, koruma amaçlı  cin çağırıp  gömünün başına bekçi koyarlar.

2- Kilisenin papazları kilisenin paralarını gömerken kara büyü – papaz büyüsü yaparlar. İşte bu en güçlü olanıdır buradan para almak hiçte kolay değildir,

Check Also

canlıfal,facebook,canlıfal

Bedava ve ÖZEL Bakım!

FACEBOOK : https://www.facebook.com/omerhoca11/. MSN ile yüz yüze canlı ÖMER hocayla görüş ÖZEL BAKIM: https://www.facebook.com/omerhoca11/Sevdiğiniz kişiya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir