Lamia Büyüsü Nedir Nasıl Yapılır ?

Lamia Büyüsü Nedir Nasıl Yapılır ?

Lamia büyüsü adını çocuklarını öldüren mitolojik kadın kahraman Lamia’dan alır. Çok tehlikeli bir kara büyüdür. Medyumların bir kısmı bile bu büyüyü yapmaktan çekinir. Halk arasında isminin ağza alınmasının dahi kötü sonuçlar doğuracağına inanılan eski ve arkaik bir gelenektir.Lamia büyüsüne adını veren Lamia, Yunan mitolojisinde baş tanrı kabul edilen Zeus’un ikinci karısıdır. Zeus’un gözdesi olan Hera kıskançlığından Lamia’ya büyü yapar. Bunun üzerine Lamia çocuklarını kendi elleri ile öldürür.

 

Lamia Büyüsü Nasıl Yapılır
Lamia Büyüsü Nasıl Yapılır

Lamia büyüsü işte bu mitolojik olayın ardından ortaya çıkmış ve yüzyıllar boyu uygulanmıştır. Bu büyünün asıl çıkış yeri Antik Yunanistan olmasına rağmen Orta Doğu’da çok daha fazla tercih edilmiştir.

 

 LAMİA BÜYÜSÜNÜN AMACI NEDİR ?

Lamia büyüsünde amaç kişiye zarar vermektir. Kişinin bütün hayatını altüst eden bir büyüdür. Ayırma ve soğutma büyüsü olarak algılansa da aslında kişiyi bütün yönleri ile mutsuz etmeye yönelmiş kara bir büyüdür.

Kişiyi uyumsuz yapmaya, ona kavgacı bir kimlik vermeye ve onun sağduyusunu ortadan kaldırıp onu sevimsiz bir karakter haline getirmeye çalışan bir büyüdür.

Bu büyüye maruz kalan kişi yakınlarını devamlı kırar.

Eşi, çocukları, kardeşleri ve arkadaşları ile devamlı kavgalı olur. Deyim yerinde ise çekilmez bir insan olup çıkar.

Bu büyüye maruz kalan kişinin ne yapacağını kimse tahmin edemez. Çünkü beklenen normal davranışların ötesinde aykırı kararlar alınır. Alınan bu kararlar nedeniyle hem kişinin kendisi hem de çevresi ciddi zararlar görür.

Üç beş yaşındaki bir çocuğun dahi doğru kararlar alacağı bir durumda kişi hiçbir şey göremez olduğu için yanlış karar alır. Bu nedenle bu büyüye doğu toplumlarında “basiret bağlama büyüsü” de denmiştir.

Lamia büyüsünün etkisine kapılmış kişi çevresindeki herkes için “tehlikeli” biri haline gelir. Çünkü bu kişinin yaşamının bütün  amacı “zarar vermek” ve “güzel olan her şeyi ortadan kaldırmak” olmuştur.

LAMİA BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR ?

Lamia büyüsünün yapılışında temel mantık kendisine büyü yapılacak kişinin bir eşyası üzerine büyü yapmaktır. Yani büyü eşyası olarak kullanılacak eşya kişinin kendi kişisel eşyasıdır.

Aşk büyüsünde kişinin bedeninden bir parça alınarak büyü yapılmaktadır. Mesela kişinin saçı, tırnağı veya derisinden bir parça alınarak büyü yapılır. Burada ise kişinin uzun süre kullandığı bir eşyası alınır. Bu eşya bir tarak, ayna, kalem veya çanta gibi kişinin defalarca kullandığı bir eşya olmalıdır. Kişi bu eşyayı ne kadar uzun süre kullanmışsa büyü o nispette tesirli olmaktadır.

Tabi hemen fark edileceği gibi kişinin kullandığı bir eşyasının gizliden alınarak bunun üzerine büyü yapılması kelimenin tam manası ile “hırsızlık”tır. Zaten burada yapılan büyünün kendisi de son derece karanlık tarafları olan bir uygulamadır. Yani büyü sonucunda ortaya çıkan zararlar hesaplandığında bu hırsızlık olayı çok önemsiz bir ayrıntı haline gelmektedir.

Çalınan eşya alınarak siyah bir örtüye birkaç defa sarılır. Sarma işlemi sırasında tılsımlı sözler söylenir. Bu sözler Latince ya da Aramicedir. Bu sözcükleri herhangi bir kitapta bulmak mümkün değildir.  Büyü ile uğraşan insanlar bu sözleri sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarmaktadır.

Siyah örtüye sarılmış eşya gece vakti toprağa gömülür. Toprağa gömülme esnasında da tılsımlı sözcükler söylenir. Böylece büyünün birinci aşaması tamamlanmış olur.

Lamia büyüsünün ikinci aşaması

Bu aşamada kendisine büyü yapılacak kişiye yönelik tılsımlı sözcükler okunmaktadır. Doğrudan kişinin yüzüne karşı bu sözcükler söylenmemektedir. Büyü sözlerini okuyacak kişinin büyülenecek kişiyi gözleri ile gördüğü bir esnada bu sözleri söylemesi gerekmektedir. Çok uzakta bulunulması önemli değildir, göz mesafesinde olma yeterlidir.


LAMİA BÜYÜSÜ NE ZAMAN TUTAR ?

Bu büyünün tutmaya başladığı an tılsımlı sözlerin kişiye okunmasının ertesi sabahıdır. Kişi sabah uyandığında hayatında çok ciddi bir eksiklik duygusu yaşamaktadır. Yani mutluluğunun önünde büyük bir engel vardır. Fakat neden böyle hissettiği kendisine sorulduğunda sebebi kendisi de bilmemektedir.

Söz konusu çalınan eşyası bulunup yerinden çıkarılmadıkça ve tılsımlı sözcüklerle büyü tesirsiz bırakılmadıkça kişini hayatı artık altüst olmuştur. Bu kişi bütün sevdiklerini yavaş yavaş kaybedecektir. Çünkü bundan sonra yaşamı artık mutluluk üzerine kurulu değildir. Bundan sonraki yaşam kavga, gürültü ve sıkıntı üzerine olacaktır. Tabi bu durum özel hayatta da iş hayatında da tam bir yıkım demektir.

 

Check Also

canlıfal,facebook,canlıfal

Bedava ve ÖZEL Bakım!

FACEBOOK : https://www.facebook.com/omerhoca11/. MSN ile yüz yüze canlı ÖMER hocayla görüş ÖZEL BAKIM: https://www.facebook.com/omerhoca11/Sevdiğiniz kişiya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir