Yumurta Büyüsü Nedir Nasıl Yapılır ?

Yumurta Büyüsü Nedir Nasıl Yapılır ?

Yumurta büyüsü, sadece 11 gün gibi kısa bir sürede insanları ayırabilen oldukça etkili bir kara büyüdür. Uygulama kolaylığından dolayı Anadolu’da en yaygın kullanılan büyülerden biri olmuştur.

Yumurta büyüsü, çoğunlukla birbirini seven kadın ve erkekleri ayırmak üzere uygulanır. Fakat asıl kullanım alanı çok daha geniştir. Bir kişiyi heves ettiği herhangi bir işten caydırmak, iki samimi dostun arasını açmak veya başka bir şehri çok sevip oraya taşınmayı isteyen birisini bu niyetinden vazgeçirmek gibi bambaşka amaçlarla da uygulanabilmektedir.

YUMURTA BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR ?

Yumurta büyüsü sadece tek bir yumurta ile yapılmaktadır. Bu tek yumurta kadın ile erkeğin birbirlerine karşı muhabbetlerini sembolize etmektedir.

 

Yumurta Büyüsü
Yumurta Büyüsü Nasıl Yapılır ?

Yumurta büyüsünde yumurtanın sarısı kadını temsil ederken yumurtanın akı erkeği karşılamaktadır. Yani kadın ve erkek bir yumurtanın içindeki ak ile sarı kısımlar gibi bir ve birlikte olmuşlardır.

Yumurtanın etrafındaki sert beyaz kısım da kadın ile erkeğin mahremiyetidir. Yani aralarında her ne geçerse bunu dışarıdaki insanlardan saklamaları ve kendilerine ait bir dünya kurmalarıdır.

Yumurta büyüsünde 1.gün uygulamaları

Yumurta büyüsünün birinci gününde alınan bir adet yumurta tuzlu su ile iyice yıkanır. Tuzlu su ile yıkama geleneği daha çok Müslüman toplumlarda tercih edilen bir uygulama iken Süryani ve Asurilerde yapılan yumurta büyüsünde yumurta ilk gün şarap ile yıkanmaktadır.

Yıkanma işlemi bittikten sonra gece ortalık iyice kararana kadar beklenir. Gece karanlığında yumurta boş bir kaba kırılır. Ardından sarısı özenle alınarak ayrı bir tabağa bırakılır.

Çoğu zaman yumurtanın sarısını akından ayırma konusunda insanlar zorlanmaktadır. Bunun çok pratik bir yolu vardır. Küçük bir boş plastik su peti alınır. Plastik pet elle hafifçe sıkılır. Bu vaziyette su şişesinin ağzı yumurta sarısının tam üzerine hafifçe bastırılır. El gevşetilip pet şişeye hava akışı sağlandığında yumurtanın sarısı kolayca sı petinin içine girer.

Ayrılan yumurta sarısı yumurta akından ayrı bir yere götürülür. Yumurtanın akına şeker, yumurtanın sarısına bir miktar tuz atılır. Tabaklardaki yumurtalar bu durumda iken ilk gece bekletilir. Fakat tabaklar ayrı yerde muhafaza edilmelidir.

Yumurta büyüsünde 2.gün uygulamaları

Ayrı tabaklara bırakılmış yumurta akı ile yumurta sarısı büyünün ikinci günü tabakları ile birlikte gömülmektedir
Her iki tabak arasında en az üç adımlık mesafe bulunmalıdır. Çok derin bir çukur kazmaya gerek yoktur. Önemli olan tabakların üstünün örtülmesidir.

İkinci günkü tabakların toprağa gömülme işlemini farklı bir uygulama ile yapanlar da vardır. Bu uygulamada tabaklar deniz, göl, akarsu gibi bir su kaynağına atılmaktadır.Birinci tarzda tabaklar toprağa gömülmektedir ki bu uygulama sonucunda ayrılan çiftler sessiz sedasız ayrılmaktadır. İkinci tarzdaki suya tabak atılması uygulamasında ise kadın ile erkek birbirlerini çok fazla hırpalayarak ve çevrede ciddi bir gürültü patırtı kopararak ayrılmaktadır.

Yumurta büyüsünde 3. günden 10. güne kadar süren mayalama dönemi

Yumurta büyüsünde ilk iki günün işlemleri tamamlandıktan sonra her gece 17 defa erkeğin ismi söylenerek hemen ardından şu ifade söylenir: “Berayi cudayiyan”

Erkeğin isimi ile tılsımlı sözcükleri belirtilen sayıda okunduktan sonra bu sefer de kadının ismi söylenir ve ardından şu ifade 21 defa söylenir: “Berayi bi-aşnayi”

Bu ifadeler Eski Pehlevice’den alınmadır. Birinci ifade “ayrılıklar için” ikinci ifade ise “yabancılık için” anlamına gelmektedir.

Bu tılsımlı sözcüklerin söylenmesi tam 7 gün yani 8 gece sürer. Bu sözcüklerin söylendiği bekleme süresine yumurta büyüsünün mayalanma süreci adı verilir.

Yumurta büyüsünün 11. Gecesi

Yumurta büyüsünün 11.gecesi büyünün biteceği ve aynı zamanda tutacağı vakittir. Bu son gece, kadın ile erkeğin aşkını temsilen bir insan boyu uzunluğunda ince, siyah bir ip alınır. Bu ip, ayrılması istenen kişilerin adı zikredilerek 38 parçaya bölünür. Bu 38 parça, aslında tılsımlı sözcükler söylenirken erkek için söylenen 17 adet ve kadın için söylenen 21 adet ifadenin toplamıdır.

Kesilen ip parçaları daha önceden yumurta akı ile yumurta sarılarının tabakları ile birlikte gömüldükleri yere götürülür ve etrafa savrulur. İplerin dışarıda ve görünür bir yerde olmasının bir anlamı yoktur. Bu aşamadan sonra artık büyü tutmuştur. Tabakların gömülü yerden çıkarılmaları dahi büyüyü bozmayacaktır.

YUMURTA BÜYÜSÜNÜN ETKİLERİ

Diğer büyü türlerinden farklı olarak yumurta büyüsünün etkileri yavaş yavaş ortaya çıkmaz. Aksine bir çırpıda hem kadınla erkeği hem de onların ailelerini etkiler. Bu büyüye maruz kalan kadın ile erkeğin birlikte bir yaşam sürdürmeleri kesinlikle imkansızdır. Kendilerine yumurta büyüsü yapılan çiftler birbirlerini “son seçenek” olarak dahi düşünemezler.

Check Also

canlıfal,facebook,canlıfal

Bedava ve ÖZEL Bakım!

FACEBOOK : https://www.facebook.com/omerhoca11/. MSN ile yüz yüze canlı ÖMER hocayla görüş ÖZEL BAKIM: https://www.facebook.com/omerhoca11/Sevdiğiniz kişiya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir